1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana w liturgii „ Gaudete – niedzielą radości”, przepełnia nas bowiem radość za zbliżającego się czasu przyjścia Syna Bożego.
 2. To również III niedziela miesiąca, nasza składkowa na potrzeby prac w naszej parafii. Dziękujemy za składane dziś ofiary i za te wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy jednocześnie za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Jak widzicie zostały zdjęte ze ścian stacje drogi krzyżowej, które przejdą renowację i będą poddane złoceniu. Mają być gotowe na okres wielkiego postu. Wymienione zostały również wszystkie żarówki LED-owe w kościele na światło o barwie ciepłej, tak by było w tym czasie jesienno-zimowym jaśniej w kościele i wizualnie też cieplej dzięki tej barwie światła.
 3. Od jutra tj. od 17 do 24 XII przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu.
 4. W tym trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin (tzw. Suche Dni Zimowe).
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach w tym ostatnim już tygodniu adwentu. Msze św. z racji spowiedzi w dekanacie będą codziennie wieczorem o godz. 18 00.
 6. W środę III miesiąca zapraszamy po roratach na Modlitwę o Uzdrowienie i Uwolnienie.
 7. W czwartek (20 XII) w naszej parafii adwentowa spowiedź. Zapraszamy przed południem od godz. 9 30 do 11 30 i po przerwie popołudniu od godz. 14 30 do 17 00. W sobotę całodniowa spowiedź w Rymanowie.
 8. W czwartek z racji spowiedzi nie będzie mszy św. dla kuracjuszy o 16 00.
 9. W piątek rano zapraszamy dorosłych do pomocy siostrom przy dekoracji świątecznej, a po mszy wieczornej będziemy stroić choinki w kościele. Zapraszam dorosłych, młodzież i strażaków do pomocy przy strojeniu choinek.
 10. W piątek Koronkę odmówimy przed mszą św. roratnią.
 11. W sobotę rano od 9 30 naszych chorych w domach odwiedzi nasza młodzież i dzieci maryjne ze świąteczną niespodzianką. Na wieczorną mszę o 18 00 harcerze z Rymanowa przyniosą nam Światło Betlejemskie, które zostanie uroczyście wniesione do ołtarza. Będzie można w sobotę i przez całą niedzielę to światło odpalić sobie i zanieść do swojego domu na wigilię. Można przynieść najlepiej małe znicze by to światło donieść do domu.
 12. Opłatki wigilijne można jeszcze nabywać. Zapraszamy do P. Organisty i do Siostry.
 13. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są jeszcze świece Caritas. Zapraszamy.
 14. Przypominamy dziś jeszcze o przedświątecznej akcji „Rodzina – rodzinie”, która polega na pomocy potrzebującym konkretnym rodzinom i osobom przed świętami przez konkretne rodziny. Zapraszamy chętne rodziny czy osoby do zakrystii lub bezpośrednio do P. Małgosi Śliwki po konkretny adres potrzebującej rodziny i sami zdecydujemy co potrzebują na święta i jaką paczkę dla nich przygotować i osobiście im dostarczyć. Zachęcamy do daru otwartych serc dla dobra innych, byśmy wszyscy przeżywali radość przychodzącego Chrystusa.
 15. Ogłoszenie o „Jarmarku Bożonarodzeniowym (osobna kartka).
 16. Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary proszę wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.
 17. Zmarła w tym tygodniu nasza parafianka Stanisława Dworak z Rymanowa Zdroju. Pomodlimy się na koniec o jej wieczne zbawienie.