1. Dziś IV niedziela adwentu, w którą wspominamy rocz. święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a jutro dzień jego imienin. Pamiętajmy w modlitwie o nim.
 2. Jutro 24 XII przygotowujemy się do Wigilii Narodzenia Pańskiego, msza św. rano o godz. 8 00 Wieczorem zasiadamy z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajcie o pobożnym i chrześcijańskim przeżywaniu tego wieczoru jak i całych Świąt. Zapalcie na stole wigilijną świecę, przeczytajcie fragment z Ewangelii o narodzeniu, gospodarz domu albo najstarsza osoba niech słowem rozpocznie wigilijną wieczerzę, pomódlcie się za siebie, za bliskich których z nami nie będzie, za przyjaciół i za nas kapłanów, a potem biorąc do ręki biały opłatek złóżcie sobie szczere i serdeczne życzenia. My w swoich domach będziemy o was pamiętać. Bardzo was prosimy niech nic nie zakłóci tego uroczystego nastroju wigilii, nie spożywajcie i nie częstujcie innych alkoholem, nacieszcie się sobą i tą radosną chwilą, pośpiewajcie kolędy. Przygotujcie tradycyjnie jedno nakrycie wolne na znak otwartych serc i drzwi dla bliźniego. Pamiętajcie o chorych i samotnych, którzy obok was mieszkają i być może nie będą mieli nikogo bliskiego na święta, idźcie do nich z opłatkiem i miłym słowem, a może na chwilę zaproście do siebie. Drodzy goście i kuracjusze, którzy te święta będziecie przeżywać w naszej parafii z dala od swoich bliskich, pamiętajcie, że jesteście w naszej rodzinie i poczujcie się wśród nas wyjątkowo dobrze razem z nami świętując.
 3. O północy zapraszamy was jutro bardzo licznie na Uroczystą Pasterkę. Dzieci i młodzież również zapraszamy na to świętowanie.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w Święto św. Szczepana msze św. tylko do południa z dodatkową mszą św. o godz. 12 00 . Nie będzie tradycyjnie mszy św. o 16 00, spędzamy ten czas w rodzinnym gronie.
 5. W czwartek Święto św. Jana Apostoła z błogosławieństwem wina rano i wieczorem.
 6. W piątek Święto św. Młodzianków, męczenników i w tym dniu obowiązuje nas post. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.
 7. Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny, nie będzie już mszy św. o 12 00, ale będzie msza św. popołudniowa o 16 00.
 8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w sobotę 29 grudnia od rana, ks. Tomasz rozpocznie od Róży św. Klary, a ks. proboszcz od Róży św. Józefa.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom i siostrom, którzy przygotowali i pomogli przygotować dekorację świąteczną na zewnątrz i wewnątrz kościoła. Niech pomoże nam ten wystrój w radosnym świętowaniu Narodzenia Chrystusa.
 10. Przy ołtarzu świeci się światełko betlejemskie przyniesione wczoraj przez harcerzy. Można to światełko sobie odpalić dziś przez całą niedzielę i zanieść do swojego domu.
 11. Na ołtarzu jest dziś wystawiony kielich i puszka, które po renowacji i ponownym złoceniu odzyskały swoje piękno i będą na nowo przeznaczone do liturgii w naszym kościele.
 12. Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary proszę wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.

                                      Dodatek do ogłoszeń parafialnych

Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaangażowały się w akcję „rodzina rodzinie, rodzina osobie samotnej”. Dziękujemy nie tylko za pomoc materialną, ale również za modlitwę w tej intencji.  Paczki były pełne  nie tylko artykułów spożywczych, środków czystości, ale również upominków oraz świątecznych, domowych wypieków. Niektóre z rodzin przygotowały więcej niż jedną paczkę. Udział w tej akcji jest pięknym świadectwem, ze stanowimy parafialną rodzinę, w której każdy jest ważny .

15 rodzin zaopiekowało się  11 rodzinami  i 6 osobami  samotnymi. Ponadto ze środków zebranych w skarbonie „dar serca dla potrzebujących” i z datków od osób prywatnych, przygotowano paczki, uregulowano rachunki i opłatę za lekarstwa dla 4 rodzin i 2 osób samotnych.

Cieszymy się, że akcja się rozwija i coraz więcej osób deklaruje chęć pomocy,  nie tylko  z naszej parafii, ale i z parafii sąsiednich. Udzieliliśmy wsparcia rodzinom  w Króliku, na  Szklarach i w Rymanowie. Od kilku lat współpracujemy ze szkołą w Sieniawie, której uczniowie z nauczycielami włączają się w akcję i pomagają rodzinom potrzebującym w okolicy. Środki zebrane ze sprzedaży kartek bożonarodzeniowych  przeznaczyli na wsparcie 3 rodzin i 8 osób samotnych. Bardzo im dziękujemy.

Rozglądnijmy się wokół, czy ktoś obok nas nie potrzebuje naszej pomocy.

Błogosławionych Świąt dla wszystkich życzy Akcja Katolicka z Rymanowa Zdroju.