1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca, ze zmianą tajemnic różańca i arcybractwa. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Dziękujemy klerykowi Michałowi za podzielenie się słowem Rektora WSD.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości, który przechodzi w czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie.
 3. Modlitwę i sumę przygotowują dziś mieszkańcy Róży św. Zofii (na sumie podziękowanie Róży za przygotowanie sumy!). Za tydzień prosimy o przygotowanie modlitwy i sumy mieszkańców Róży św. Kingi.
 4. W poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza.
 5. W najbliższą Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czas 40 dniowej modlitwy, pokuty i czynów miłości bliźniego. Zachęcamy was wszystkich do wielkopostnych postanowień i umartwień w duchu pobożności i wynagrodzenia Panu Bogu za nasze grzechy. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Od tych postów nie ma dyspensy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele o godz. 8 00, o 15 30 i 17 00. 15 min przed mszą św. o 17 zapraszamy na katechezę o wierze. Zachowajmy zwyczaj zabierania popiołu dla naszych bliskich nieobecnych w kościele i chorych i nałożenia go w domu na głowę na znak pokuty i jedności z całym Kościołem, który rozpoczyna okres pokuty.
 6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca: rano adoracja Pana Jezusa i Godzina Święta Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Po wieczornej mszy św. modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W czwartek zapraszamy na mszę św. dla kuracjuszy o godz. 16 00 .
 9. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które bardzo gorąco was wszystkich zapraszamy. Droga Krzyżowa dla dzieci i kuracjuszy będzie przed mszą św. o godz. 16 00 z komunią św. na zakończenie. Po mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dorosłych i młodzieży połączoną z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 10. Przyszła niedziela to I Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie o godz. 15 00, a po nabożeństwie msza św. popołudniowa o 16 00. Podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. W przyszłą niedzielę po mszach św. przed naszym kościołem będą kwestować s. Sercanki prowadzących bursę dla dziewcząt, które studiują w Krakowie i musi być generalnie wyremontowana. Siostry liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.
 12. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 13. Jak widzicie powróciły do naszej świątyni odnowione i pozłocone stacje Drogi Krzyżowej, niech służą naszej modlitwie i medytacji tajemnic krzyża Chrystusa. Dziękujemy firmie, która podjęła się tej pracy i renowacji. Bóg zapłać.
 14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie prowadzi nabór dla kandydatów na rodziców zastępczych. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablotce przed kościołem.
 15. Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary proszę wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.
 16. Zmarł w tym tygodniu P. Janusz Hanus, architekt z Krosna pochodzący z Rymanowa, który projektował rozbudowę naszego kościoła i budowę plebanii. Pomodlimy się na koniec o jego wieczne zbawienie (Wieczny odpoczynek…)