1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składkowa na tacę na potrzeby prac w naszej parafii. Dziękujemy bardzo za ten dar serca dla naszej wspólnoty parafialnej.
  W poprzednim miesiącu zebraliśmy na ten cel 4465 zł, a przed tygodniem do puszek na Dzień Papieski zebrano 1820 zł. Przeprowadzony został bardzo udanie kiermasz różnych rzeczy pozostałych po festynie. Zebrano na cel prześladowanych braci 4646 zł. Bóg zapłać.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, a modlitwą i ofiarą z dzisiejszej tacy wspomagamy misjonarzy, pamiętając szczególnie o tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.
 3. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15 15, a następnie uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież, którego udzieli ks. bp Stanisław Jamrozek. Prosimy pozostawić tę mszę św. młodzieży, rodzinom i gościom, a was i waszych bliskich zapraszamy na msze św. przedpołudniowe.
 4. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 5. W środę podczas nabożeństwa Nowenna do Matki Bożej Różańcowej.
 6. W czwartek zapraszamy kuracjuszy na mszę św. w waszej intencji na 16 00.
 7. W piątek prosimy, by Róża przed mszą św. odmówiła Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 9. Rodzinom i mieszkańcom Róż Rodzinnych: św. Moniki, św. Heleny, św. Wincentego, św. Michała, św. Krzysztofa, św. Antoniego i dzisiejszej Róży św. Tomasza składamy serdeczne podziękowanie za przygotowywanie mszy św. i prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu oraz za ofiary złożone na mszę św. i na kwiaty.
 10. Udało nam się wczoraj wykonać jesienne porządki przy kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by przyjść i pomóc w pracy nad uporządkowaniem otoczenia naszej świątyni. Panu sołtysowi dziękuję za wywiezieniu zebranych worków.
 11. Naszym Panom dziękuje za zamontowanie w tym tygodniu na dachu kościoła „strażaka kominowego” koniecznego przed uruchomieniem ogrzewania w naszej świątyni.
 12. Zbliża się miesiąc listopad. Prosimy o skorzystanie w tych dniach ze spowiedzi św., by ofiarować modlitwy, komunię św. i odpusty za naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i pomników na pobliskich cmentarzach. Przy ołtarzach bocznych są wyłożone kartki na wypominki. Proszę je sobie zabrać i wyraźnie wpisać swoich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie. Składamy je w zakrystii jak w poprzednie lata wraz z ofiarą na wyznaczone dni listopada. Będziemy tych naszych zmarłych wspominać dwukrotnie w pierwszej części do 15 listopada i w drugiej części od 16 do 30 listopada.
 13. Powoli zbliża się sezon grzewczy w naszym kościele. Prosimy was bardzo w kolejne niedziele o ofiary na ten cel w podpisanych kopertach : ”Na ogrzewanie kościoła”.
 14. W naszej parafii zawiązał się nowy Krąg Rodzin z młodych małżonków, który w tym tygodniu rozpoczyna spotkania. Chętnych małżonków, którzy chcieliby włączyć się do kolejnego kręgu rodzinnego zapraszamy bardzo serdecznie. Mamy również pragnienie i potrzebę wzmocnienia o nowe osoby naszej Akcji Katolickiej, która ma już swoją długą historię i wykonuje jak wiemy różne piękne duszpasterskie dzieła zarówno w parafii jak i dla całej naszej społeczności. Zapraszamy również chętne osoby do tej wspólnoty.
 15. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz Dominika Iwańskiego z Odrzechowej, który uległ wypadkowi złamał kręgosłup i rdzeń kręgowy i potrzebuje pomocy w bardzo kosztownej rehabilitacji w Krakowie. Żona Basia i rodzice będą prosić nas o pomoc.
 16. Zgubiono wczoraj portfel z dokumentami. Uczciwego znalazcę prosi się o zwrot portfela.
 17. Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary proszę wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.