Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”

                              pod honorowym patronatem biskupa Stanisława Jamrozka

„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem

i językiem , ale czynem i prawdą” –  Jan Paweł II

 

Wzorem lat ubiegłych pragniemy zaprosić wszystkich Państwa do udziału w Festynie Dobroczynnym „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”.Chcemy pamiętać o tych którzy oddali swoje życie oraz przyjść z pomocą tym, którzy cierpią ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.

Festyn odbędzie się 25 sierpnia 2019roku,  w Rymanowie Zdrojui będzie sposobnością do okazania solidarności z prześladowanymi. Honorowy patronat nad Festynem objął biskup Stanisław Jamrozek. Tegorocznym gościem specjalnym Festynu będzie ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Pomocy Kościołowi w Potrzebie w Polsce.

W czasie naszego Festynu przewidujemy występy zaproszonych artystów, sprzedaż przedmiotów wykonanych z drewna oliwnego przez chrześcijan z Betlejem, regionalne potrawy, kiermasz oraz aukcję pięknych i cennych,podarowanych nam przedmiotów oraz dzieł sztuki. Zapraszamy na dobrą kawę i pyszne ciasta! Na najmłodszych czeka Dziecięca Kraina Uśmiechu.

Zebrane podczas Festynu fundusze zostaną przekazane Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach projektu budowy domu w miejscowości Zaidal w diecezji Homs dla osieroconych dzieci ofiar wojny w Syrii.Nie chcemy pozostać obojętni, wobec niesprawiedliwości, jaka dotyka chrześcijan na całym świecie w tym szczególnie dzieci. Zapraszamy wszystkich do współpracy, byśmy mogli hojnie podzielić się z potrzebującymi.

Co można zrobić?

  • Modlić się o pokój
  • Podarować rzecz która wzbogaci  nasz kiermasz  lub aukcję cennych przedmiotów i dzieł sztuki, ewentualnie jakąś kwotę pieniędzy na wspomniany cel
  • Przybyć na naszą uroczystość wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli,  a zainteresowanych prosimy  o kontakt.

W imieniu organizatorów: Elżbieta Porembska      bieta.porembska@gmail.com          tel. 512 399 347

Bogdan Porembski        bogdanporembski@op.pl                    tel. 695 106 339