1. Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. O 15 00 wystawienie Pana Jezusa do adoracji, a o 15 30 Uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Bądźmy w tym tygodniu szczególnie otwarci na drugiego człowieka, a szczególnie na ludzi potrzebujących modlitwy i wsparcia.
 2. Dziś modlitwę i sumę przygotowali mieszkańcy Róży św. Agnieszki. (na sumie podziękowanie za przygotowanie sumy!). Prosimy o przygotowanie modlitwy i sumy 8 maja w dzień odpustu parafialnego mieszkańców Róży św. Anny.
 3. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 4. We wtorek przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 5. Od środy (1 maja) rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą one przed wieczorną mszą św. o 18 30, a w niedzielę o godz. 15 30.  Zachęcamy do licznego uczestnictwa w kościele jak również tradycyjnie przy naszych kapliczkach.
 6. W czwartek 2 maja dzień święta flagi narodowej, pamiętajmy no wywieszeniu w tych dniach naszej biało-czerwonej flagi oraz o patriotycznym i narodowym świętowaniu tych dni.
  Nie będzie w czwartek mszy św. dla kuracjuszy o godz. 16 30.
 7. W piątek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na msze św. jak w niedziele. Nabożeństwo majowe o 15 30. O godz. 11 00 rozpoczyna się odpust w kościółku w Klimkówce. Uroczystości Gminne w Rymanowie rozpoczynają się o 16 00 mszą św. w kościele w Rymanowie.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek rano adoracja Pana Jezusa i Godzina Święta Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Po wieczornej mszy św. modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź od godz. 18 00.
 • W piątek świętujemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Chorych odwiedzimy w przyszłym tygodniu.
 • W sobotę kolejne nasze nabożeństwo fatimskie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Rozpoczniemy o 17 50 wprowadzeniem w I soboty następnie wystawienie Pana Jezusa i modlitwa różańca i majówka. Po różańcu 15 min medytacja i uroczysta msza św. z homilią, która rozpocznie się ok. 19 00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Spowiedź w czasie nabożeństwa.
 1. W sobotę o godz. 10 00 zapraszamy dzieci i rodziców komunijnych na spowiedź przed niedzielną uroczystością.
 2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańca i arcybractwa. Składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 3. W przyszłą niedzielę (5 V) W naszej parafii na sumie o 10 30 uroczystość I komunii św. dzieci klasy III. Bardzo gorąco prosimy byście przyszli na inne godziny mszy św., a tę o 10 30 proszę pozostawić dla dzieci, rodziców i gości komunijnych.
 4. Serdeczne podziękowanie składamy za włączenie się w akcję „Rodzina – rodzinie i rodzina – osobie samotnej”. W akcję włączyło się wiele rodzin i udzielono wsparcia 12 rodzinom i 9 osobom samotnym naszej parafii. Ponadto ze sprzedaży kartek świątecznych uzyskano 700 zł. i przekazano potrzebującej naszej rodzinie. Bardzo dziękujemy rodzinom z naszej parafii, Dzieciom Maryi i Siostrom oraz dzieciom i nauczycielom ze SP z Sieniawy jak również klerykom Grupy Charytatywnej z WSD na ręce kl. Michała za dobre i otwarte serce dla bliźnich w świątecznej pomocy. Bóg wam zapłać.
 5. Zmarła w tym tygodniu nasza parafianka Jadwiga Piersińska z Rymanowa Zdroju i mieszkająca ostatnie lata u nas w Rymanowie Zdroju Stanisława Maśnik. Pomodlimy się na koniec o ich wieczne zbawienie.