1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na wszystkich mszach św. obrzęd poświęcenia palm z głównym obrzędem na sumie. Będziemy modlitewnie łączyć się z papieżem Franciszkiem i polską delegacją podczas Światowych Dni Młodych oraz z Duklą, gdzie odbywać się będą archidiecezjalne Dni Młodych pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Adama Szala z udziałem naszej młodzieży.
 2. Dziś po raz XI odbywa się Akcja Krośnieńskie Pola Nadziei na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Dzieci z naszych szkół są dziś włączone w tę zaszczytną akcję wręczając ofiarodawcom kwiat żonkila.
 3. Modlitwę i sumę przygotowuje dziś Przedszkole Sióstr w Rymanowie Zdroju. (na sumie podziękowanie za przygotowanie sumy!). Za tydzień w Poniedziałek Wielkanocny prosimy o przygotowanie modlitwy i sumy mieszkańców Róży św. Marii Magdaleny.
 4. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15 00. Gorąco zapraszamy. Podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W poniedziałek na mszę św. o 19 00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. Po mszy św. będzie spotkanie organizacyjne i próba spowiedzi dzieci.
 6. Chorych przed świętami odwiedzimy we wtorek. Ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych od rana, ks. Tomasz rozpocznie od godz. 13 30.
 7. Po mszy św. we wtorek obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w kościele.
 8. W III środę przed mszą św. o godz. 18 30 zapraszamy na Modlitwę o Uzdrowienie i Uwolnienie.
 9. Od Wielkiego Czwartku mszy św. rannych nie będzie.
 10. Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy 9 dniową Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 11. Przypomnienie całego programu Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek: dzień ustanowienia eucharystii i kapłaństwa. Od godz. 10 00 nasze dzieci z siostrami odwiedzą naszych chorych w domach ze świątecznymi niespodziankami. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18 00. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Ciemnicy i adoracja do godz. 22 00. O 21 00 zapraszamy na wspólne czuwanie w ciemnicy do godz. 22 00 . Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny za odśpiewanie „Przed tak wielkim sakramentem”.
 • Wielki Piątek: dzień męki i śmierci Jezusa. Od godz. 8 00 przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. O 10 00 wyruszy sprzed kościoła Droga Krzyżowa do Jubileuszowego Krzyża w Desznie, wszystkich serdecznie zapraszamy. Naszych parafian i gości zapraszamy jak w poprzednich latach do osobistej modlitwy Drogi Krzyżowej całą rodziną lub indywidualnie w stosownym dla siebie czasie w kościele. Niech to będzie pełen ciszy i zamyślenia dzień modlitwy. Można uczestniczyć również w drodze krzyżowej na Kalwarię Rymanowską o 9 00 . Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18 00. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja przez całą noc przez mieszkańców Róż Rodzinnych jak w poprzednie lata. Grafik jest wywieszony w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej, proszę by przewodniczący Róż powiadomili wszystkich mieszkańców o godzinie swojej adoracji. Po zakończeniu piątkowej liturgii adoracja krzyża z możliwością zyskania odpustu zupełnego dla wszystkich uczestników liturgii z odśpiewaniem wszystkich części Gorzkich Żali. Ofiary wiernych zebrane przy adoracji Krzyża będą przeznaczone na renowację zabytków Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje nas wszystkich post ścisły (ilościowy i jakościowy) i nie ma od niego żadnej dyspensy. Serdecznie jak co roku zapraszam naszych strażaków ze wszystkich trzech miejscowości do wystawienia straży przy Bożym grobie.
 • Wielka Sobota: adorujemy Pana Jezusa w grobie od rana przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9 00, 10 00, 11 00 i 12 00. Tradycyjnie zachęcamy do wstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, aż do poranka wielkanocnego. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19 00. Na tę liturgię przynosimy świece zabezpieczone kapturkami i gromadzimy się przed kościołem przy ognisku, by po obrzędach błogosławieństwa ognia z zapalonym paschałem obejść kościół i wejść do świątyni na uroczystą liturgię.
 • Adoracja dorosłych Róż Rodzinnych: w nocy z piątku na sobotę przez całą noc.
 • Adoracja dzieci i młodzieży: dzieci naszych grup będą adorować Pana Jezusa przez cały piątek w ciemnicy, a przy Bożym grobie przez całą sobotę według sporządzonego grafiku.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza św. rezurekcyjna o 6 00. Następnie msze św. o godz. 9 00, 10 30 i dodatkowo w święta o 12 00 . Popołudniowych mszy św. w niedzielę zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny nie będzie. Ten popołudniowy czas spędzamy z bliskimi w rodzinnym gronie.

Zapraszamy was bardzo licznie na te święte dni, nie zapomnijcie o dzieciach, niech one będą tu z nami. Prosimy was tez o godny, świąteczny strój. Starajmy się, by to był jak zawsze w te dni czas święty i błogosławiony.  

 1. Ze sprzedaży kartek świątecznych zebrano 700 zł. Ten dar zostanie przekazany potrzebującej rodzinie na święta. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za nabycie tych kartek.
 2. Zapraszamy do prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku pod chórem. Ofiary proszę wrzucać do skrzyneczki nad stolikiem.