1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca, nasza składkowa na tace na potrzeby prac w naszej parafii. Dziękujemy za składane dziś ofiary i za te wpłacane na konto parafialne.  Składamy gorące podziękowanie. Od jutra rozpoczniemy prace przy renowacji drzwi bocznych kościoła, przez pewien czas jedno z wejść bocznych będzie zamknięte.
  2. Dzisiejszą modlitwę i sumę przygotowują mieszkańcy Róży św. Mateusza (na sumie podziękowanie dzisiejszej Róży za przygotowanie modlitwy i mszy św., za obecność i wspólną modlitwę). Za tydzień prosimy o przygotowanie modlitwy i sumy mieszkańców Róży św. Pawła.
  3. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18 30.
  4. W czwartek zapraszamy kuracjuszy na mszę św. w waszej intencji na godz. 16 30.
  5. W piątek wieczorem nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Przypominamy i zapraszamy wszystkich parafian, kuracjuszy i gości do obejrzenia w najbliższym czasie przepięknej wystawy rekonstrukcji archiwalnych zdjęć i dokumentów Uzdrowiska w kolorze. Wystawa otwarta jest w sanatorium „Maria”.
  7. Zbliża się nasz kolejny 11 Festyn Dobroczynny w Hołdzie Prześladowanym Chrześcijanom, który będzie miał miejsce w Parku nad Czarnym Potokiem 30 sierpnia br. W tegorocznym festynie chcemy wesprzeć następujący projekt:
  • będzie to pomoc rodzinom z małymi dziećmi w Aleppo w Syrii w zakupie mleka i pieluszek, bowiem sytuacja tam jest bardzo ciężka, a miesięczny koszt mleka i pieluszek przewyższa wartość średniej krajowej pensji.

Gorąco zapraszamy na to świętowanie w ostatnią niedzielę sierpnia, a jeśli ktoś nie będzie mógł być obecny na festynie, to można podejść do zakrystii i złożyć ofiarę do specjalnej koperty „Ofiara na Festyn”.

  1. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest kosz na różne cenne rzeczy potrzebne na kiermasz festynowy, ofiary ze sprzedaży zasilą nasz fundusz festynowy.
  2. Z tylu kościoła oraz przy ołtarzu Miłosierdzia są wystawione sztalugi z plakatami naszego Festynu Dobroczynnego, można się z tymi informacjami zapoznać. Są tam też małe ulotki, które można zabrać ze sobą i na podane konto wpłacać ofiary, gdyby ktoś na festynie nie mógł być w niedziele 30 sierpnia, a chciałby wspomóc to festynowe dzieło.
  3. Zapraszamy do prasy katolickiej jest wyłożona na stoliku  pod chórem.